Parkeergarage met mobiliteitshub voor De Pionier in Amsterdam
Bij KlokGroep hebben we inmiddels veel ervaring met de business case, bouw en exploitatie van parkeerhubs. We bouwen en realiseren dergelijke oplossingen onder andere in nieuwbouwplannen Portier (Druten), Winkelsteeg (Nijmegen), Zijdekwartier en Rijnpark (beide Arnhem) - allemaal Van de Klok projecten. Ook in De Pionier, gelegen in de nieuwe Amsterdamse stadswijk Sloterdijk I Zuid, parkeren bewoners en bezoekers straks in een garage met een eigen, multifunctionele mobiliteitshub. Ook bewoners uit de omgeving kunnen daar terecht voor een leenauto of een elektrische bakfiets.
Voor Sloterdijk I Zuid heeft de Gemeente Amsterdam zeer ambitieuze plannen. Het huidige rommelige en gedateerde bedrijventerrein wordt nu door de gemeente, gebouw/grondeigenaren en ontwikkelaars omgeturnd naar een groen, bruisend mixed-use, hoogstedelijk gebied. Met een eigen centrumgebied rondom Station Sloterdijk. Het vernieuwde stadsdeel krijgt - net als alle andere gebieden in de stad - een hoge dichtheid. En - natuurlijk - een zo laag mogelijke parkeernorm, om zo veel mogelijk ruimte te sparen voor ontmoeting, groen en mooie routes daar tussendoor.
Ministad in de stad
In Sloterdijk | Zuid ontwikkelen Adriaan van Erk en Borghese Real Estate samen ‘De Pionier’. Een ensemble van zes woontorens rondom een grote, gezamenlijke binnentuin en binnenstraat met schoolpleinen. De torens zijn allemaal anders en toch familie van elkaar. Het programma (475 woningen, koop en huur in álle marktsegmenten) is gericht op een levendige mix van wonen, werken en voorzieningen voor iedereen, met een groot accent op kleinere stadswoningen voor kleine huishoudens. Alles draait om het creëren van een sterk sociaal weefsel met een eigen, stedelijke dynamiek. De Pionier, ligt op een scharnierpunt in de wijk en vervult met al haar winkel- en bedrijfs- en kantoor- en horecaruimten een centrumfunctie voor de héle wijk: een complete ministad in de stad, waar alles samenkomt.
De parkeergarage onder het project krijgt ruimte voor 258 auto’s en mobiliteitshub voor de hele wijk met deelauto’s, deel(bak)fietsen en elektrische scooters.
Een heel scala aan voorzieningen
De basis bestaat uit een goede mix van woningtypologieën, huur en koop in allerlei prijssegmenten, van starterswoning tot penthouse, koop én huur. Het voorzieningenniveau maakt de stedelijke mix en de wijkfunctie van De Pionier compleet. Op de begane grond komt een grote supermarkt (onder de binnentuin), in de plinten is ruimte voor winkels, kantoren, horecagelegenheden en een integraal kindcentrum met een school, kinderdagverblijf en naschoolse opvang. De parkeergarage onder het project krijgt ruimte voor 258 auto’s. Dat aantal is berekend op de bewoners, werknemers, klanten en bezoekers van de voorzieningen van De Pionier.
Garage mét mobiliteitshub
Daarnaast komt er in diezelfde garage een mobiliteitshub voor de hele wijk met deelauto’s, deel(bak)fietsen en elektrische scooters. Hoe dat aanbod er precies komt uit te zien, is volgens ontwikkelmanager Pieter Jan Haasnoot van Adriaan van Erk nog even afhankelijk van de exacte vraag vanuit de gebruikers, buurt en de toekomstige exploitant van de garage en mobiliteitshub, waar Pieter Jan nu naar op zoek is.
Toegevoegde waarde
Met extra services zoals een pakketautomaat (breng- en afhaalpunt) en een kleine reparatiedienst kan de mobiliteitshub veel méér worden dan alleen de plek om alleen een vervoermiddel te huren: een echte ontmoetingsplek in de buurt. Het zou een mooi streven zijn, denkt Pieter Jan. Daar is wel alles op ingericht en ontworpen. De entree naar de garage en de mobiliteitshub is bijvoorbeeld extra ruim, transparant en uitnodigend ontworpen. Vanaf de straat kun je straks meteen lift, trap, of een tapis roulant naar beneden voor een pakketje, een deelfiets of een leenauto. Zo wordt een grijze parkeergarage ineens een plek die ertoe doet, in en voor de wijk. Mooi!
Gerelateerde artikelen
De Pionier zet transformatie Sloterdijk in gang
Herontwikkeling van een industrie- en bedrijvengebied naar een compleet nieuw stadsdeel dat wonen en werken combineert.
Mobiliteit maakt de businesscase ingewikkeld
Mobiliteit maakt de businesscase ingewikkeld en een goede samenwerking in gebiedsontwikkelingen steeds noodzakelijker.
Padellen met collega's bij de buren
De nieuwe padelhal naast ons kantoor is sinds kort geopend. Tijd voor een eerste échte kennismaking met de 14 banen.